Alle Visualisatisierungen sind anschaulich. Erfahren Sie mehr von der Dekoration

 • curtain_bg curtain_shadow
  curtain_1
  curtain_2
  curtain_3
  curtain_1
Zusammenfassung
Stoff Ändern
Stil Ändern
Breite cm Ändern
Höhe cm Ändern
Innenfutter Mangel Ändern
Preis pln

Vorhängersteller

Stoff wählen

Voriger Schnitt

Nächster Schritt

A cm

Nach dem Drapieren ist die Länge ca. cm

B cm

Vorhangläge gesamt cm

Voriger Schnitt

Nächster Schritt

Łącz tkaniny
Sie können anderer Stoffauschnitt wählen

Voriger Schnitt

Nächster Schritt

Römische Rolladem benötigen keinen Innenfuter. Es ist aber möglich den Innenfutter anzunähen, wenn Sie der Innerraun verdunkeln oder Ihre Dekorationen verstärken wollen.

kolor biały
zaciemnienie średnie
100% poliester

kolor ecru
zaciemnienie średnie
100% poliester

biały kolor
zaciemnienie 80%
100% poliester

kolor ecru
zaciemnienie 80%
100% poliester

Voriger Schnitt

Nächster Schritt

Stoff Ändern
Stil Ändern
Breite cm Ändern
Höhe cm Ändern
Innenfutter Mangel Ändern
Preis pln
Stücke

Voriger Schnitt

 

Tu możesz w wyjątkowy sposób zaprojektować swoje wymarzone dekoracje okienne!

Masz do dyspozycji 6 rodzai upięć zasłon oraz możliwość łączenia różnych pasów tkanin. Przeczytaj ważne informacje, które pomogą Ci w projektowaniu:

 • jeśli wybrałeś już styl upięcia zasłony przeczytaj koniecznie jego szczegółowy opis w zakładce obok,
 • długość zasłony powinna się zmieścić w przedziale od 60cm do 350cm,
 • szerokość natomiast w przedziale od 60cm do 650cm,
 • jeśli szerokość zasłony będzie większa niż 135cm to będzie ona łączona z dwóch kawałków (wynika to z ograniczonej szerokości brytu tkaniny oferowanej przez angielskich producentów) - UWAGA - podnosi to znacząco cenę dekoracji!
 • firana zawsze będzie szyta z jednego kawałka tkaniny,
 • podwinięcie dolne zasłony przy wysokości do 160cm wynosi 4cm, a powyżej 160cm - 8cm, podwinięcie boczne 1cm,
 • tolerancja wymiarów +/- 1cm,
 • zalecanym sposobem czyszczenia zasłon jest pranie chemiczne, ale szczegółowe informacje dotyczące pielęgnacji znajdziesz w opisie każdej tkaniny.

 

 

Taśma ołówkowa

Jak mierzyć szerokość zasłony na taśmie ołówkowej:

 • taśma marszczy tkaninę prostymi pionowymi zakładkami,
 • jej proporcja marszczenia to 1:2, czyli zasłona o szerokości 200cm mierzona na płasko po upięciu będzie miała szerokość ok. 100cm
 • zmierz szerokość karnisza na którym zawiesisz zasłonę i pomnóż ją razy dwa - taką szerokość powinna mieć zasłona na taśmie ołówkowej, aby ładnie zasłoniła całą przestrzeń

Jak mierzyć długość zasłony na taśmie ołówkowej:

 •  zasłonę na taśmie ołówkowej upina się za pomocą haczyków lub żabek
 • zmierz długość od końca haczyka (lub żabki) który zaczepia się w taśmie zasłony do punktu, w którym ma się kończyć zasłona - otrzymasz B
 • zmierz na ile ma wystawać zasłona nad koniec haczyka (lub żabki) do góry - to jest C, min. 2cm a maks. 8cm
 • dodaj B i C a otrzymasz długość całkowitą zasłony

 

 

Taśma tunelowa

Jak mierzyć szerokość zasłony na taśmie tunelowej:

 • taśma tunelowa marszczy tkaninę delikatnymi falami, jej proporcja marszczenia to 1:2, czyli zasłona o szerokości 200cm mierzona na płasko po upięciu będzie miała szerokość ok. 100cm,
 • zmierz szerokość karnisza na którym zawiesisz zasłonę i pomnóż ją razy dwa - taką szerokość powinna mieć zasłona na taśmie tunelowej, aby ładnie zasłoniła całą przestrzeń.

Jak mierzyć długość zasłony na taśmie tunelowej:

 • zasłonę na taśmie ołówkowej upina się bezpośrednio na drążku karnisza,
 • zmierz długość od górnej krawędzi drążka do punktu, w którym ma się kończyć zasłona - otrzymasz B,
 • zmierz na ile ma wystawać zasłona nad drążek karnisza do góry - to jest C, min. 2cm a maks. 6cm,
 • system sam wyliczy całkowita długość zasłony.

 

 

Taśma MicroFlex na haczykach typu microflex

Jak mierzyć szerokość zasłony na taśmie Double Pleat:

 • taśma marszczy tkaninę podwójną zakładką wszytą na stałe, jej proporcja marszczenia to 1:2, czyli zasłona o szerokości 200cm mierzona na płasko po upięciu będzie miała szerokość ok. 100cm
 • zmierz szerokość karnisza/szyny na którym zawiesisz zasłonę i pomnóż ją razy dwa - taką szerokość powinna mieć zasłona na taśmie Double Pleat, aby ładnie zasłoniła całą przestrzeń.

Jak mierzyć długość zasłony na taśmie ołówkowej:

 • zasłona na taśmie Double Pleat ma na stałe wszyte haczyki typu microflex, które pasuję do szyn sufitowych, szyn typu KS, a także można je zaczepić bezpośrednio na kółkach drążka karnisza,
 • zmierz długość od końca haczyka szyny (lub kółka na karniszu), do którego zaczepia się haczyk microflex do punktu, w którym ma się kończyć zasłona - otrzymasz B
 • zmierz na ile ma wystawać zasłona nad koniec haczyka (lub kółka karnisza) do góry - to jest C, min. 0cm a maks. 6cm
 • system sam wyliczy całkowitą długość zasłony.

 

 

Przelotki

Jak mierzyć szerokość zasłony na przelotkach:

 • dekorację na kołach możemy marszczyć w dowolny sposób, ale nigdy nie powiesimy takiej zasłony na prosto (zawsze będą fałdy), jej minimalna proporcja marszczenia to 1:1,5, czyli zasłona o szerokości 200cm mierzona na płasko po upięciu będzie miała szerokość ok. 130cm
 • zmierz szerokość karnisza, na którym zawiesisz zasłonę i pomnóż ją przez minimum 1,5 - taką szerokość powinna mieć zasłona na przelotkach, aby ładnie zasłoniła całą przestrzeń.

Jak mierzyć długość zasłony na taśmie przelotkach:

 • zasłona na przelotkach wieszana jest bezpośrednio na drążku karnisza , bez użycia kółek, haczyków, czy żabek,
 • zmierz długość od górnej krawędzi drążka karnisza w dół, system doda jeszcze 3cm zasłony, która właśnie na tyle wystaje ponad drążek.

 

 

Troczki

Troczki to cienkie paseczki materiału, które wiążemy na karniszu w formie kokardek lub supełków. Jest to romantyczna odmiana szelek, która pasuje do kuchni,  sypialni i wnętrz dziewczęcych. Wymiary pojedynczego troczka to: długość 30cm, szerokość 2cm, odstępy między troczkami wynoszą około 12-16cm. Istnieje możliwość uszycia troczków z innego materiału niż całość zasłony.

Jak mierzyć szerokość zasłony na troczkach:

 • zasłonę na troczkach możemy marszczyć w dowolny sposób, jej minimalna proporcja marszczenia to 1:1,5, czyli zasłona o szerokości 200cm mierzona na płasko po upięciu będzie miała szerokość ok. 130cm,
 • zmierz szerokość karnisza, na którym zawiesisz zasłonę i pomnóż ją przez minimum 1,5 - taką szerokość powinna mieć zasłona na przelotkach, aby ładnie zasłoniła całą przestrzeń.

Jak mierzyć długość zasłony na troczkach:

 • zasłona na troczkach wieszana jest bezpośrednio na drążku karnisza , bez użycia kółek, haczyków, czy żabek
 • zmierz długość od dolnej krawędzi drążka karnisza w dół.

 

 

Szelki

Zasłony szyte na szelkach pasują zarówno do wnętrz kuchennych, sypialni, salonu jak i pokojów dziecięcych, to bardzo prosta i wdzięczna forma upięcia. Szelki wieszamy bezpośrednio na drążku karnisza. Wymiary pojedynczej szelki to: wysokość 8cm, szerokość 4cm, a odstępy między szelkami wynoszą około 12-16cm. Istnieje możliwość uszycia szelek z innej tkaniny niż tkanina zasłony.

Jak mierzyć szerokość zasłony na szelkach:

 • zasłonę na szelkach możemy marszczyć w dowolny sposób, jej minimalna proporcja marszczenia to 1:1,5, czyli zasłona o szerokości 200cm mierzona na płasko po upięciu będzie miała szerokość ok. 130cm,
 • zmierz szerokość karnisza, na którym zawiesisz zasłonę i pomnóż ją przez minimum 1,5 - taką szerokość powinna mieć zasłona na szelkach, aby ładnie zasłoniła całą przestrzeń.

Jak mierzyć długość zasłony na szelkach:

 • zasłona na szelkach wieszana jest bezpośrednio na drążku karnisza , bez użycia kółek, haczyków, czy żabek,
 • zmierz długość od górnej krawędzi drążka karnisza w dół.

 

 

 

Jeśli chcesz zwrócić lub wymienić kupione produkty z kategorii akcesoriów możesz to zrobić w ciągu 14 dni bez podania przyczyny. Poinformuj nas o tym wcześniej mailowo lub telefonicznie i odeślij paczkę na nasz adres. Koszt transportu pokryjemy my w przypadku zgłoszenia wady lub niezgodności produktu z zamówieniem. Po otrzymaniu przesyłki zwrócimy kwotę płatności nie później niż 14 dni od dnia zawiadomienia nas o zwrocie.

Jeśli Twoje zamówienie zgadza się z projektem według którego zostały wykonane dekoracje szyte na miarę lub tkaniny na metry, ale z jakiś przyczyn nie jesteś w pełni zadowolony, niestety nie możemy przyjąć takich zwrotów. Zamówienie na indywidualny projekt wykonywane jest według Twoich wskazówek/wymiarów/łączeń taknin itp. i w związku z tym nie jest możliwa dalsza odsprzedaż takiej dekoracji. Dotyczy to wszelkich produktów niefabrykowanych, przygotowywanych według indywidualnych potrzeb klienta i jego specyfikacji. 

W przypadku zamówienia dekoracji na miarę/tkanin na metry przyjmujemy reklamacje ich wad lub niezgodności z zamówioną specyfikacją. Uznanie reklamacji polega na jak najszybszej naprawie wady lub dosłaniu prawidłowo wykonanej dekoracji.

Oferujemy następujace formy platności:

- przelew tradycyjny - konto do przelewów krajowych w PLN oraz zagranicznych w Euro

- szybkie płatności Przelewy24.pl - płatności elektroniczne oraz karty kredytowe.

Nie ma możliwości zakupu z płatnościa przy odbiorze ze wzgledu na indywidualny charakter dekoracji szytych na miarę i tkanin w sprzedaży na metry. Zamówienia takie przechodzą do realizacji dopiero po zaksięgowaniu wpłaty na konto. Do każdego zamówienia możemy wystawić fakturę Vat, dane do faktury należy podać w formularzu zamówienia.

Twoje zamówienie przechodzi do realizacji natychmiast po otrzymaniu przez nas pełnej kwoty.

 

Czas realizacji różni się w zależności od rodzaju dekoracji:

- tkaniny na metry - ok. 2 tygodni

- dekoracje szyte na miarę - 3 do 4 tygodni

- akcesoria - do 7 dni.

Zamówione dekoracje przesyłamy za pośrednictwem firmy kurierskiej DPD. Zawsze otrzymasz numer przesyłki do śledzenia. Koszt transportu to 18zł na terenie Polski. Zakupy w kwocie powyżej 500zł objęte są darmową przesyłką.

Realizujemy też wysyłki zagraniczne na terenie Europy. Koszty transportu naliczane są według kraju dostawy w formularzu zamówienia. Zamówienia w kwocie powyżej 500 Euro objęte są darmową przesyłką.

 

 

 

 

Wir verwenden Cookies auf unserer Website, um Ihren Besuch effizienter zu machen und Ihnen mehr Benutzerfreundlichkeit bieten zu können. Cookies sind kleine Textdateien, die beim Aufrufen von Websites auf Ihrem Computer oder Mobiltelefon abgelegt werden. Mehr
Einverstanden